Sianowscy młodzi patrioci na filmie „Powstanie Warszawskie”2019-02-01T06:57:00+00:00

Project Description

FILM POWSTANIE WARSZAWSKIE

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 120-osbowa grupa młodzieży z gminy Sianów została zaproszona na bezpłatną emisję filmu „Powstanie Warszawskie” w Kinie Zorza w Sianowie.

„Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

Wyemitowanie filmu w dniu rocznicy kapitulacji Powstania (03.10.1944 r.) umożliwiło zapoznanie uczniów z historią tego wydarzenia. Zastosowanie nowoczesnego środka przekazu, jakim jest film zapewniło dotarcie do grona młodych odbiorców.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Historyczne Pochodnia projektu pn. „sianowska Liga Młodych Patriotów” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.