HISTORYCZNA GRA MIEJSKA „WIELKOPOLANIE WALCZĄ 1918-2023” (SIANÓW, 22.10.2023 r.)2023-11-11T20:05:16+00:00

Project Description

HISTORYCZNA GRA MIEJSKA „WIELKOPOLANIE WALCZĄ 1918-2023”

(SIANÓW, 22.10.2023 r.)

W ramach sianowskich obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rozpoczęcia Powstania Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Historyczne Pochodnia zaprasza w niedzielę, 22 października 2023 r., na, dotowaną z programu NOWEFIO, Historyczną Grę Miejską „Wielkopolanie walczą 1918-2023”. Tematem przewodnim wydarzenia będą zwycięskie boje Powstańców Wielkopolskich w pierwszych miesiącach po zakończeniu I wojny światowej.

Gra toczyć się będzie w przestrzeni miejskiej Sianowa. Jej start oraz rozdanie kart, na podstawie których toczyć się będzie rozgrywka, zaplanowano na godz. 14.00 w Parku im. Powstańców Warszawskich (muszla koncertowa). Uczestnicy odwiedzą rozmieszczone na sianowskich ulicach punkty kontrolne, obsadzone przez odtwórców historycznych w strojach z epoki. Na każdym zrealizować będzie trzeba działanie nawiązujące do tematyki Powstania Wielkopolskiego, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Wszystko po to, by w plastyczny sposób poznać dzieje jedynego, dużego, zwycięskiego zrywu narodowego, zorganizowanego przez naszych przodków.

Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjno-popularyzatorski. Do udziału zapraszamy zespoły oraz osoby indywidualne, w szczególności rodziny oraz młodzież szkolną. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne. Dodatkowo w trakcie wydarzenia zorganizowana zostanie akcja ekologiczna.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia:

  • Studio Historyczne Huzar.
  • Huzar Edukacja S.C.
  • Mohort Pokazy Historyczne.
  • Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae – Dziedzictwo Pomorza.
  • Stowarzyszenie Parva Patria.
  • Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Rega.
  • Koło Historyczne ZS Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.

Historyczna Gra Miejska oraz akcja ekologiczna zrealizowane zostaną w ramach projektu „Sianowskie spotkania z żywą historią” na realizację, którego Stowarzyszenie Historyczne Pochodnia pozyskało środki z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO 2023 – Regulamin gry(1)

Zgoda osoby pełnoletniej

Zgody dla osoby niepełnoletniej