Rodzinny piknik integracyjny „Zabawy z historią”2022-06-09T17:35:03+00:00

Project Description

 

 

 

 

 

W niedzielę, 12 czerwca Stowarzyszenie Historyczne Pochodnia zaprasza do Parku im. Powstańców Warszawskich na polsko-ukraiński, rodzinny piknik integracyjny „Zabawy z historią”. Od godz. 13.00 do 19.00 czekać będą atrakcje z przeszłością w tle, czyli metody rozrywki znane naszym przodkom. To okazja by nauczyć się gry w szachy, warcaby oraz legendarnego, wikińskiego kuba, spróbować swych sił w przeciąganiu liny czy rzucie podkową. Nie zabraknie również wspólnie przygotowanego poczęstunku, w tym znanego na Ziemiach Słowiańskich, obejmujących zarówno nasz kraj, jak i Ukrainę, podpłomyków oraz ekologicznych kiszonek. Będzie także pieczenie kiełbasek.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zbliżenie mieszkańców miasta i gminy z uchodźcami, którzy przybyli tutaj w związku z rozpoczętą pod koniec lutego wojną. Choć wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi, każdy znajdzie w jego trakcie coś interesującego dla siebie. Właściwa integracja nastąpić ma wokół wspólnej zabawy, ale też tradycji, które łączą obydwa narody. Dodatkowy walor spotkania stanowić będzie akcja ekologiczna – wspólne sprzątanie parku oraz zbiórka plastikowych nakrętek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Projekt sfinansowany został z Programu Społecznik 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.